Akcja Światowy tydzień wody z Polską Akcją Humanitarną

Zrobiliśmy szum wokół wody! W ramach działań z zakresu projektu ekologicznego wraz z Polską Akcją Humanitarną zorganizowaliśmy Światowy Tydzień Wody!

Akcja: Światowy tydzień wody we współpracy z Polską Akcją Humanitarną to była wspaniała okazja, by zaangażować jak największą liczbę uczniów i ich rodzin oraz szerzyć świadomośść o tym, że:

• dostęp do czystej wody to niezbywalne prawo człowieka,
  • na świecie nie wszyscy mają dostęp do bezpiecznej wody pitnej (obecnie to aż 785 milionów osób),
  • jesteśmy za to współodpowiedzialni,
  • a oszczędzanie wody to za mało.

Uczniowie wzięli udział w cyklu warsztatów o tym jak oszczędzać wodę, dowiedzieli się czym jest ślad wodny i jak go zmniejszyć, poznaliśmy realne zasoby wody słodkiej na Ziemi i zrobili szerego doświadczeń przyrodniczych odnoszących się do zanieczyszczeń wody i ich wpływu na organizmy żywe.