„Biomimetyka- przyroda, która inspiruje technologie”

Działamy w ramach innowacji pedagogicznej! Rozwijamy zainteresowania przyrodnicze naszych uczniów - odkrywamy poprzez dociekanie i rozumowanie.

Innowacja „Biomimetyka- przyroda, która inspiruje technologie” z wykorzystaniem metody IBSE- odkrywania przez dociekanie i rozumowanie jest moją odpowiedzią na zainteresowanie uczniów przedmiotami przyrodniczymi, na ich naturalną ciekawość poznawczą otaczającego ich świata, a także wyjściem naprzeciw wymogom edukacyjnym zawartym w aktualnej podstawie programowej dla II etapu edukacyjnego. Jest to również sposób na sprostanie wyzwaniom nowoczesnej edukacji- działań, które stworzą warunki do doświadczania sytuacji badawczych i eksperymentów, wnioskowania i twórczego działania zgodnie z potrzebami i możliwościami psychofizycznymi uczniów.