Święto patrona szkoły

31.05 obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły św.ks. Zygmunta Gorazdowskiego. Poprzez prezentację multimedialną została przybliżona sylwetka patrona. Uczniowie wspólnie z obecnymi na uroczystości siostrami ze Zgromadzenia św. Józefa, które założył ojciec ubogich i nauczycielami odśpiewali hymn szkolny pt.: „ Kochałeś wszystkich jak brat.”

Po części oficjalnej uczniowie przystąpili do wykonywania zadań związanych z postacią patrona. Kolejnym etapem był quiz dotyczący wiedzy o naszej szkole. Nie zabrakło też występów artystycznych, w których uczniowie w sposób humorystyczny zaprezentowali inscenizację wiersza J. Brzechwy „ Entliczek – Pentliczek.” Odbyły się również bardziej aktywne konkurencje: każda z klas miała za zadanie wykonanie z bibuły niezapominajki, będącej symbolem rad i przestróg ks. Zygmunta, a następnie dzieci z klas młodszych wystąpiły w piosence Arki Noego: „ Taki duży, taki mały.” Były też zawody w odbijaniu baloników, puszczaniu baniek mydlanych czy rzucie do celu. Wszystkie dzieci zostały zaangażowane do wykonywania zadań i dobrze się bawiły. Również siostry aktywnie uczestniczyły w konkurencjach i gorąco kibicowały wszystkim dzieciom.

Na zakończenie obchodów Dnia Patrona Szkoły tradycyjnie wszystkim zostały rozdane „ Zygmuntówki”, czyli bułeczki drożdżowe z rodzynkami.