Osoba niepełnosprawna w instytucjach publicznych

Projekt skierowany jest do uczniów klas specjalnych. Uczniowie dzięki projektowi będą mogli dowiedzieć się jakie sprawy i w jaki sposób mogą zrealizować w poszczególnych urzędach.

Najlepszą formą zapoznania uczniów z instytucjami będą stanowiły wycieczki, które umożliwią głębsze poznanie tych miejsc. Dzięki projektowi uczniowie otrzymają wsparcie i przygotowanie do samodzielnego korzystania z ofert instytucji publicznych. Natomiast uczniowie, którzy ze względu na niepełnosprawność nie będą mogli sami załatwiać swoich spraw, dzięki projektowi poszerzą swoją wiedzę. Będą mieli większą świadomość oraz szerszy wpływ na rozwiązywanie własnych problemów.

Projekt zawiera zadania zgodne z podstawą programową oraz programem wychowawczym szkoły. Wdrażany będzie w ramach zajęć edukacyjnych. Głównym celem projektu jest nauka poprzez doświadczenie. Zajęcia teoretyczne będą poprzedzać zajęcia praktyczne. W czasie lekcji nie zabraknie metod utrwalających zdobyte wiadomości.